شبکه های اجتماعیآموزش

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

هک اینستاگرام، شاید یکی از عبارت هایی باشد که به مرور در روز از طریق اشخاصی مختلف به گوش شما می خورد و شاید از اینکه اکانت اینستاگرام شما نیز توسط این دسته از افراد مورد سوء استفاده قرار بگیرد، کمی ناخوشایند باشد. اما جای نگرانی نیست! اگر این فکر به ذهن شما رسید، به هیچ وجه نگران نباشید چرا که چنین چیزی ممکن نیست وهر شخصی نمی تواند حساب اینستاگرام شما را از دست شما در بیاورد.

هک اینستاگرام

اینستاگرام یکی از برنامه های صفحات مجازی است که این روزها شاید از هر 10 نفر، حداقل 4 نفر یک اکانت در این شبکه اجتماعی داشته باشند. اما آیا هک اینستاگرام ممکن است؟ پاسخ این سوال خیلی ساده و آسان است! خیر!! همان گونه که می دانید ترفندهای کدنویسی از سال های اولیه آنها نسبت به حال، بسیار تغییر یافته است و دیگر هر شخصی نمی تواند با کمترین تجهیزات مجموعه های بزرگی را هک کند.

با این وجود اگر احساس آرامش نسبت به این موضوع ندارید، لازم به ذکر است که اصلا نگران نباشید! در عین حال روش هایی نیز هستند که اکانت شما را امن تر از هر حالت و لحظه ای می کنند. یعنی روش هایی در داخل این برنامه ها نوشته شده اند که شما از طریق آنها می توانید به راحتی اکانت یا حساب خود را ایمن کنید.

برنامه اینستاگرام نیز از این گزینه استفاده کرده است که شاید اکثر ما اصلا به آن توجهی نکرده باشیم و تنها فکری که از ایمن کردن حساب کاربری به ما رسیده است، این باشد که شماره تلفن خود را برای شرایط غیر معمول در این برنامه ثبت کرده باشیم. با این حال اگر به فکر ایمن کردن حساب اینستاگرام خود هستید در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی بیست اسکریپت مگ قصد داریم شما را با 4 روش جلوگیری از هک اینستاگرام آشنا سازیم.

1- احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام

یکی از آپشن ها و گزینه هایی که متعلق به صفحات مجازی است، احراز هویت دو مرحله ای می باشد که این آپشن در اینستاگرام وجود دارد و شما از طریق این قابلیت می توانید حساب خود را ایمن سازید. از این رو اگر شما تصمیم به ایمن کردن حساب اینستاگرام خود را از طریق احراز هویت دو مرحله ای دارید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید؛

توجه : اگر در قسمت پروفایل خود شماره تلفنی از خودتان وارد نکرده اید، می بایست از صفحه پروفایل بر روی edit profile یا ویرایش پروفایل کلیک کنید و از انتهای لیست، شماره تلفن خود را وارد کنید.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

1- از بخش پروفایل وارد بخش Settings شوید و سپس گزینه Security را انتخاب کنید.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

2- در قسمت پسورد شما می توانید پسورد یا گذرواژه ای که وارد نموده بودید را تغییر دهید. اما گزینه پائینی پسورد، احراز هویت دو عامله یا دو مرحله ای اینستاگرام است. بر روی Two-Factor Authentication کلیک کنید.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

3- صفحه ای جدید برای شما باز می شود که می توانید این گزینه را فعال کنید. برای فعال سازی این قابلیت، گزینه تکست مسیج یکی از رایج ترین ها می باشد. خب اینک روی قسمت مشخص شده کلیک کنید.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

4- اینک در صفحه باز شده بر روی Get Started کلیک کنید.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

5- چند ثانیه صبر کنید. کد یکبار مصرفی به شماره تلفن شما ارسال خواهد شد که حاوی کد 6 رقمی می باشد. کد را تایپ و وارد کنید. سپس بر روی Next کلیک کنید.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

6- شما با موفقیت توانستید این گزینه را فعال کنید. بر روی Done کلیک کنید.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

7- خب! الان گزینه خاکستری رنگی که فعال نبود، هم اکنون فعال شده است و همان گونه که مشاهده می کنید در قسمت پائینی صفحه گزینه ای به نام Recovery Codes اضافه شده است. بر روی این گزینه کلیک کنید.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

8- احراز هویت دو عامله یا دو مرحله ای اینستاگرام، به شما 6 کد 8 رقمی می دهد. اما فایده این کدها چیست؟! تصور کنید که گوشی شما بنابر هر دلایلی در دسترس شما نیست و نمی توانید به سیم کارت خود دسترسی پیدا کنید تا با وارد کردن حساب کاربری، از طریق پیامک به شماره تلفن بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید. از این رو شما می توانید این 6 کد 8 رقمی را وارد کنید.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

2- انتخاب پسورد مناسب برای اینستاگرام

همواره یکی از مهم ترین سوالات و پرسش هایی که ممکن است برای ما ایجاد شود، نحوه انتخاب درست و صحیح پسورد یا گذرواژه ای است که از آن برای دسترسی یافتن به اطلاعات شخصی خود استفاده می کنیم که اگر ساده باشد، همه می توانند از اطلاعات شما استفاده کنند و در غیر اینصورت این فقط خود شما هستید که می توانید از اطلاعات شخصی خودتان استفاده کنید.

یعنی چی؟! خب طبق عادت همیشگی وقتی ما قصد استفاده از اپلیکیشن های مختلف را داریم، بعد از انتخاب نام کاربری فورا پسورد را با عدد 123456 یا 123456789 پر می کنیم تا وارد شویم! خب چنین پسوردی قابل حدس است و هر یوزری یا کاربری می تواند به درستی آنرا وارد کند و به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کند!!

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

با این وجود توصیه ای که ما برای شما داریم این است که پسورد اینستاگرام خود را هر چه بهتر انتخاب کنید. برای مثال توصیه می شود یک پسورد حداقل 10 کارکتری بسازید که شامل حروف بزرگ و کوچک لاتین، اعداد و کارکترهایی همچون @،^، & و… باشد که با این اقدام می توانید به سادگی پسورد مناسبی را وارد کنید و دست هیچ کاربر مبتدی یا حرفه ای به اطلاعات شما نخواهد رسید!


3- فالو نکردن فالوورهای بی هویت

شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که در طول یک روز عادی وارد اینستاگرام خود شوید و سپس با اکانت هایی روبرو خواهید شد که شما را فالو کرده اند. طبیعتا اگر شما یک یوزر عادی این صفحات هستید، فورا تصمیم به بررسی هویت شخصی که شما را فالو کرده است می کنید که هیچ فالوور یا فالووینگی به جز شما ندارد!

اکثر این پیج های اینستاگرامی به گونه ای طراحی شده اند که وقتی شما آنها را شروع به فالو می کنید، یک لینک در بیو خود دارند که بیشتر آدرس های پیچیده یا شامل حرف هایی غیر مرتبط و بی معنی هستند که از دید کنجکاوی روی آنها کلیک می کنیم!! این کار کاملا اشتباهی است که ما می توانیم مرتکب آن شویم.

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

اکثر این اکانت ها به گونه ای مخرب هستند و شما با کلیک بر روی این لینک ها به نوعی تحت کدهای برنامه نویسیس شده مخرب قرار می گیرید که می توانند اکانت شما را در دستان خود بگیرند و در نهایت اطلاعات شما از حالت شخصی و خصوصی خارج می شود! فورا پسورد اکانت خود را تغییر دهید و سپس به حالت private تغییر دهید.


4- پسوردهای خود را ذخیره نکنید

روش های جلوگیری از هک اینستاگرام

بنابر عادتی که اکثرمان داریم، این است که پسوردی که در حین ورود به حساب کاربری، مرورگر از ما می پرسد که ذخیره شود یا خیر را همیشه تائید می کنیم تا در دفعات بعدی به راحتی و بدون تلف کردن زمان وارد آن شویم. این قابلیت مرورگرها شاید جالب باشد، اما می تواند بسیار خطرناک باشد چرا که هر شخصی با وارد شدن به کامپیوتر شما می تواند تنها با چند کلیک از بخش passwords هم پسورد و هم اکانت دقیق شما را که خودتان ذخیره کرده بودید را مشاهده کند. با این وجود اگر شما از آن دسته از افراد هستید که همیشه پسوردهای خود را در مرورگر ذخیره می کند، فورا پسوردهای ذخیره شده را حذف کنید تا دست کسی به اطلاعات شما نرسد.

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا