آموزش

اگر می‌خواهید بدانید که کدام برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را در آیفون ردیابی می‌کنند، این مطلب را بخوانید

برنامه‌ها در آیفون‌تان می‌توانند موقعیت شما را ردیابی کنند اما باید ابتدا این اجازه را به برنامه بدهید. در اینجا نحوه بررسی این موضوع را که کدام برنامه‌ها می‌توانند بر موقعیت شما نظارت داشته باشند و دسترسی‌ها را غیرفعال کنند، آموزش خواهیم داد. موقعیت مکانی

به اندازه‌ای که حریم خصوصی ما مهم است، اجازه به برخی برنامه‌ها برای استفاده از موقعیت مکانی شما برای کارکرد بهتر نیز امری ضروری و مهم است. بسیار غیرمنطقی است که برنامه‌ای همچون گوگل مپ از موقعیت مکانی شما اطلاع نداشته باشد و بتواند همچون قبل به وظیفه خود عمل کند. اما آیا برنامه‌ای که برای جمع‌آوری نوشته‌های خود نصب کرده‌اید نیازی به استفاده از موقعیت مکانی شما دارد؟ شاید بله و شاید هم نه!

گرفتن این تصمیم‌ها بسیار شخصی است و مربوط به حریم خصوصی کاربران است. در اینجا فقط نحوه کنترل کردن این برنامه‌ها و بررسی نحوه عملکرد آن‌ها در هنگام استفاده از موقعیت مکانی شما آموزش داده خواهد شد.

نکته بسیار مهم در مورد برخی برنامه‌ها این است که آن‌ها به اطلاعات موقعیت مکانی شما برای ادامه فعالیت خود نیازمند هستند و غیرفعال کردن دسترسی آن‌ها می‌تواند منجر به مشکلات بزرگ‌تر شود.

نحوه مشاهده برنامه‌هایی که شما را دنبال می‌کنند

برای مشاهده لیست برنامه‌هایی که درخواست استفاده از موقعیت شما را داده‌اند، تنظیمات گوشی خود را گشوده و گزینه “Privacy” را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را در آیفون ردیابی می‌کنند، این مطلب را بخوانیددر مرحله بعدی گزینه “Location Services” را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را در آیفون ردیابی می‌کنند، این مطلب را بخوانیدصفحه بعدی تمام برنامه‌هایی که درخواست استفاده از موقعیت شما را دارند، نشان داده می‌شود. شما در این بخش می‌توانید بررسی کنید که این اجازه را به برنامه‌های خود برای دسترسی داده‌اید یا نه. همچنین می‌توانید نحوه دسترسی این برنامه‌ها به موقعیت مکانی خود را نیز بررسی کنید. به عنوان مثال مشاهده کنید که برنامه‌ها هنگام استفاده دسترسی دارند یا در همه حال به موقعیت مکانی شما دسترسی دارند.

برای مشاهده جزئیات راجع به هر برنامه، آیکون آن برنامه را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را در آیفون ردیابی می‌کنند، این مطلب را بخوانیددر این قسمت ۳ گزینه پیش روی شماست (و یک تیک در کنار برنامه فعال).

  • Never: این برنامه هرگز اجازه دسترسی به موقعیت مکانی شما را ندارد.
  • When Using the App: زمانی که برنامه فعال است و در صفحه آیفون شما به نمایش گذاشته می‌شود، اجازه دسترسی به موقعیت مکانی شما را دارد.
  • Always: همان‌طور که از نامش پیدا است، اگر این گزینه برای برنامه فعال باشد، هر زمان می‌تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را در آیفون ردیابی می‌کنند، این مطلب را بخوانیدنحوه لغو دسترسی به اطلاعات

برای لغو دسترسی برنامه‌ها به موقعیت شما، در تنظیمات گوشی دوباره گزینه “Privacy” را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را در آیفون ردیابی می‌کنند، این مطلب را بخوانیدهمچنین دوباره گزینه “Location Services” را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را در آیفون ردیابی می‌کنند، این مطلب را بخوانیددر این قسمت و در صفحه جدید که پیش روی شماست، برنامه‌ای را که می‌خواهید دسترسی آن را لغو کنید، انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را در آیفون ردیابی می‌کنند، این مطلب را بخوانیدبرای اطمینان که برنامه هیچ زمانی از موقعیت زمانی شما استفاده نخواهد کرد، گزینه “Never” را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را در آیفون ردیابی می‌کنند، این مطلب را بخوانیدچگونه می‌توان گفت یک برنامه در پس‌زمینه به موقعیت مکانی شما دسترسی دارد

زمانی که برنامه‌ غیرفعالی از اطلاعات شما استفاده می‌کند، به عبارتی دیگر زمانی که شما از برنامه استفاده نمی‌کنید اما برنامه از اطلاعات شما استفاده می‌کند، iOS با یک اطلاعیه آبی در بالای صفحه‌نمایش، شما را از این موضوع باخبر می‌کند.

اگر شما این اطلاعیه را مشاهده می‌کنید ولی از برنامه‌ای که از اطلاعات بهره می‌برد، اطلاعی ندارید، با انتخاب این اطلاعیه iOS این برنامه را فعال خواهد کرد. برای غیرفعال کردن این ویژگی می‌توانید از مسیر Settings > Privacy > Location Services و انتخاب برنامه مورد نظر، آن را در حالت “Never” یا “While Using the App” قرار دهید تا از دسترسی آن به موقعیت مکانی شما در پس‌زمینه جلوگیری شود.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را در آیفون ردیابی می‌کنند، این مطلب را بخوانید

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا