آموزششبکه های اجتماعی

رفع ریپورت تلگرام

هر نرم افزار پیام رسانی که جزو شبکه های اجتماعی محسوب می شوند دارای یکسری قوانین کلی و یکسری قوانین جزئی هستند. قوانین استفاده و همچنین قوانین حریم خصوصی از جمله این موارد هستند. بهتر است قبل از استفاده از این ابزارها، قوانین آنرا به دقت مطالعه نماییم و درصورت تناقض با خواسته های ما، از آن استفاده نکنیم و یا استفاده صحیح و هوشمندانه از آن داشته باشیم. یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران تلگرام با آن مواجه می شوند ریپورت شدن است. ریپورت به معنی گزارش است به این معنی که اکانت تلگرام شما به جهت تخلف و مغایرت با قوانین تلگرام محدود شده است. در این مواقع است که به فکر رفع ریپورت تلگرام خواهیم افتاد. لازم می دانیم قبل از ارائه راهکار جهت رفع ریپورت تلگرام یکسری موارد را مرور کنیم.

قوانین کلی مربوط به ریپورت شدن تلگرام

  • تلگرام به منظور آشنایی افراد با غریبه ها طراحی نشده است.
  • ارسال پیام به افراد ناشناس و بخصوص متعدد خلاف قوانین تلگرام است.
  • در صورت گزارش تخلف توسط افراد دیگر، اکانت تلگرام ما محدود خواهد شد.
  • ارسال پیام های اسپم و تبلیغاتی و … برای افراد و در گروه ها می تواند منجر به محدودیت شود.
  • در صورت تکرار تخلفات، بازه زمانی محدودیت بیشتر و بیشتر خواهد شد.

ریپورت شدن تلگرام چه زمانی اتفاق می افتد؟

زمانی که کاربران دیگر تلگرام “گزارش هرزنامه” را برای اکانت ما انجام دهند این موضوع به تیم نظارتی و فنی تلگرام ارسال میشود. با توجه به اینکه موارد گزارش شده توسط اشخاص صورت می گیرد موضوع بررسی شده ودر صورت بروز تخلف و ارسال اسپم، اکانت ما در بار اول برای حدود سه روز محدود می شود. در این محدودیت شما نمی توانید به افراد جدید پیام ارسال نمایید و تنها می توانید به اشخاصی که در لیست مخاطبان شما هستند پیام ارسال کنید و یا با اشخاصی که آنها شروع کننده چت باشند.

دوره های محدودیت اکانت تلگرام متخلف

معمولا به اینصورت است که در بار اول مدت 3 روز، در بار دوم 7 روز، در بار سوم یکماه و در دفعات بعدی بصورت سالانه و یا نامحدود اعمال محدودیت می شود. برای رفع ریپورت تلگرام، بررسی وضعیت اکانت، درخواست تجدید نظر و … ، ربات رسمی طراحی و ارائه شده است. در ادامه انواع روشهای رفع ریپورت تلگرام آموزش داده می شود.

آموزش رفع ریپورت تلگرام

اگر اکانت تلگرام شما ریپورت شده است می توانید ربات @spambot را فراخوانی و اجرا کنید تا وضعیت حال حاضر اکانت شما را به اطلاع شما برساند. توجه داشته باشید که دقیقا عبارت @spambot را وارد کرده و از ربات رسمی تلگرام که یک تیک آبی نیز به نشانه اصلی و معتبر بودن دارد استفاده نمایید. توصیه می شود تحت هیچ شرایطی از ربات های دیگر جهت رفع ریپورت استفاده نکنید چون ممکن است وضعیت را بدتر کرده و موجب به خطر افتادن امنیت تلگرام شود.

پس از فراخوانی و اجرای ربات ضد اسپم تلگرام می توانید مراحل بررسی، ارسال درخواست و … که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند را انجام دهید. مواردی مانند نمایش زمان پایان محدودیت، ارسال تجدیدنظر به ریپورت شدن و … توسط ربات ضداسپم تلگرام قابل مشاهده و انجام است.

رفع ریپورت تلگرام

روشهای دیگر جهت رفع ریپورت تلگرام : یک راهکار دیگر وجود که می توانید در صورت لزوم از آن استفاده کنید. به اینصورت که می توانید درخواست حذف اکانت تلگرام خود را به تلگرام ارسال نمایید و پس از آن مجددا اکانت ایجاد نمایید. در صورت تمایل به اینکار آموزش حذف اکانت تلگرام را مطالعه نمایید.

صادق محمدزاده

حدود 5 سال است که بــصورت تخصـصی و حـرفه ای در حـوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت مـی کند و تجربه همکاری با ده ها رسانه بزرگ اینترنتی را در کارنامه خود دارد. صادق سالـــهاست که یکی از بـرتـرین ها در زمینه تولید محتوای حرفه ای مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجوگر در کشور است. همچنین حدود 2 سال است که بصورت جدی پروژه های سئو و بهینه سازی مجموعه بیست اسکریپت را مدیریت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا