آموزش

چگونه در پاورپوینت اشکال را با استفاده از Edit Points تغییر دهیم؟

خوشبختانه در مایکروسافت پاورپوینت کنترل خوبی بر روی ویرایش اشکال درج‌شده در یک اسلاید وجود دارد. بدین ترتیب شما به راحتی می‌توانید در پاورپوینت اشکال را با هم ادغام و ترکیب نمایید و یا حتی به تغییر اشکال با استفاده از Edit points (نقاط ویرایش) بپردازید.

در ادامه این مطلب با آموزش نحوه تغییر اشکال با استفاده از Edit points در پاورپوینت با ما باشید.

تغییر اشکال

ابتدا پاورپوینت را باز کنید و به اسلاید موردنظر بروید. شکلی را که می‌خواهید تغییر دهید انتخاب نمایید. اگر هنوز شکلی را وارد پاورپوینت نکرده‌اید می‌توانید از Insert > Shapes > Select Shape به درج شکل در اسلاید اقدام کنید. در این مثال ما از یک مثلث متساوی‌الساقین استفاده کرده‌ایم.
چگونه در پاورپوینت اشکال را با استفاده از Edit Points تغییر دهیم؟پس از این که شکل خود را انتخاب و یا درج نمودید، در نوار بالایی پاورپوینت یک تب جدید به نام “Shape Format” ظاهر خواهد شد. بر روی این تب جدید کلیک نمایید.
چگونه در پاورپوینت اشکال را با استفاده از Edit Points تغییر دهیم؟از این تب به گروه “Insert Shapes” بروید و سپس دکمه  “Edit Shape” را انتخاب کنید.

چگونه در پاورپوینت اشکال را با استفاده از Edit Points تغییر دهیم؟یک منو کشویی ظاهر خواهد شد. از این منو دستور “Edit Points” را انتخاب کنید.

چگونه در پاورپوینت اشکال را با استفاده از Edit Points تغییر دهیم؟

حالا برای تغییر شکل بر روی نقاط ویرایش سیاه رنگ که بر روی رئوس شکل ظاهر شده‌اند، کلیک نمایید و سپس آن‌ها را به سمت دلخواه بکشید.

چگونه در پاورپوینت اشکال را با استفاده از Edit Points تغییر دهیم؟پس از تغییر مکان نقاط ویرایش سیاه رنگ متوجه پدید آمدن ‌نقاط ویرایش سفیدی خواهید شد. از این نقاط ویرایش سفید برای تنظیم انحنای خطوطی که بین دو نقطه ویرایش سیاه وجود دارند، استفاده می‌شود.
چگونه در پاورپوینت اشکال را با استفاده از Edit Points تغییر دهیم؟با استفاده از این نقاط ویرایش شما می‌توانید ساختار شکل خود را به‌کلی تغییر دهید. انجام این کار نسبتا ساده باعث پدید آمدن شکل‌های جالبی خواهد شد.

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا