شبکه های اجتماعیآموزش

پست‌های اینستاگرام چگونه اولویت بندی می‌شوند؟

احتمالا خبر دارید که یکی دو سالی است که اینستاگرام، الگوریتم جدیدی برای چگونگی نمایش پست‌ها به کار گرفته؛ الگوریتمی که سعی می‌کند پست‌هایی که بیشتر دوست دارید را تشخیص دهد و آن‌ها را بالاتر از دیگر پست‌ها، مقابل‌تان بگذارد. تا به امروز نمی‌دانستیم این سیستم دقیقا چگونه کار می‌کند. می‌دانستیم که پست‌های افراد نزدیک، خانواده و دوستان بالاتر از دیگران نشان داده می‌شوند، ولی درباره‌ی سایر پست‌ها نمی‌دانستیم. شرکت اینستاگرام به تازگی از چگونگی کار کردن این الگوریتم صحبت کرده است.

اینکه شما چقدر اپ اینستاگرام را باز می‌کنید موضوعی مهم است.

«جولیان گاتمن» (Julian Gutman)، مدیر بخش محصولات اینستاگرام درباره‌ی چگونگی کار کردن الگوریتم آن‌ها به خبرگزاری Tech Crunch گفته است که سه عامل روی رتبه بندی پست‌های اینستاگرام برای هر شخص، تاثیر می‌گذارند. این سه فاکتور، علاقه، زمان پست شدن و رابطه با فردی که آن را پست کرده است.

علاقه یعنی اینکه اینستاگرام تشخیص می‌دهد شما چقدر یک پست برای‌تان اهمیت دارد. زمان پست شدن یعنی اینکه اینستاگرام پست‌های جدیدتر را اولویت می‌دهد. نهایتا هم رابطه‌ی شما با فردی که پست را روی اینستاگرام گذاشته هم بررسی می‌شود.

پست‌های اینستاگرام چگونه اولویت بندی می‌شوند؟

هر قدر بیشتر روی اینستاگرام با یک شخص تعامل کرده باشید، احتمال اینکه پست او بالاتر از دیگران برای‌تان نمایش داده شود، بالاتر می‌رود.

به غیر از این سه عامل، سه موضوع دیگر هم روی چگونگی انتخاب پست‌ها و نمایش آن‌ها به شما، تاثیر می‌گذارند. این سه فاکتور به خود شما باز می‌گردند. اینکه شما چقدر اپ اینستاگرام را باز می‌کنید موضوعی مهم است؛ چون اینستاگرام می‌خواهد بهترین پست‌ها که از آخرین بار چک کردن اینستاگرام پست شده‌اند را نشان‌تان دهد. موضوع دوم تعداد کسانی است که فالو یا دنبال می‌کنید. اگر تعداد افرادی که فالو می‌کنید کم نیست، اینستاگرام ممکن است از بین چند پست یک شخص خاص، یکی را انتخاب کند و بالاتر بیاورد، تا بتوانید پست‌های بقیه‌ی افراد را هم ببینید. نهایتا هم زمانی که روی اینستاگرام صرف می‌کنید محاسبه می‌شود، تا اینستاگرام متوجه شود که چه زمان‌هایی باید بهترین پست‌ها را جمع‌آوری کند و نشان‌تان دهد و چه زمانی باید پست‌هایی که اهمیت کمتری ندارند را مقابل‌تان بگذارد.

کاملا واضح است که اینستاگرام حسابی روی ساخت الگوریتم خود زمان و هزینه صرف کرده است. در نتیجه زمانی که این شرکت در کنار اعلام چگونگی کار کردن این سیستم، می‌گوید که خبری از حالت گذشته نخواهد بود، متعجب نمی‌شویم.

پست‌های اینستاگرام چگونه اولویت بندی می‌شوند؟

شایعاتی منتشر شده بودند که از بازگشت حالت نمایش پست‌ها فقط با توجه به زمان پست شدن آن‌ها، خبر می‌دادند. اینستاگرام این شایعه را رد کرد و گفت که سیستم فعلی سر جای خود باقی می‌ماند.

اینستاگرام هم‌چنین می‌گوید که هیچ پستی را پنهان نمی‌کند و اگر به اندازه‌ی کافی اسکرول کنید و به پایین بیاید، تمام پست‌ها را می‌بینید. اینکه اگر کسی زیاد پست کند یا هشتگ زیاد بگذارد، اینستاگرام اولویت نمایش پست‌ها او را پایین می‌آورد هم شایعه‌ای بیشت نیست.

هر قدر بیشتر روی اینستاگرام با یک شخص تعامل کرده باشید، احتمال اینکه پست او بالاتر از دیگران برای‌تان نمایش داده شود، بالاتر می‌رود.

یک الگوریتم خوب و کارآمد برای اینستاگرام، باید پست‌های افرادی که برای‌تان مهم‌تر هستند را در اولویت قرار دهد و قبل از سایر پست‌ها، مقابل‌تان بگذارد. به نظر هم می‌رسد که اینستاگرام به خوبی از پس انجام این کار برآمده است.

با این حال،‌ همین که اینستاگرام آمده است و چگونگی کار کردن الگوریتم خود را توضیح می‌دهد، به این موضوع اشاره دارد که چقدر افراد نگران ندیده شدن پست‌های خود هستند؛ طوری که حتی برخی افراد با اطمینان زیادی می‌گویند که اینستاگرام مشخصا پست‌های آن‌ها را به دیگران نشان نمی‌دهد. از طرفی، شاید برخی افراد هم برای‌شان مهم نباشد که پست‌های آن‌ها چقدر دیده می‌شود، ولی این موضوع را هم باید در نظر بگیریم که برخی افراد از اینستاگرام درآمدزایی می‌کنند و چنین اطلاعاتی، برای‌شان بسیار مهم است.

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا