شبکه های اجتماعیآموزش

ساخت استیکر تلگرام

برای ساخت استیکر تلگرام کار ساده ای در پیش داریم اما اینکار کمی زمانبر بوده و به حوصله نیاز دارد. برای ساختن استیکر تلگرام یکسری ملزومات وجود دارند که می بایست آنها را رعایت کرد. مجموعه الزامات عبارتند از:

  • تصاویر باید با فرمت PNG تهیه شوند.
  • ابعاد تصاویر می بایست دقیقا 512 در 512 پیکسل باشد.
  • بهتر است از حالت Transparent (زمینه شفاف) برای تصاویر استفاده شود.
  • بهتر است حجم تصاویر را تا حد مطلوب کاهش دهید.

آموزش ساخت استیکر تلگرام

برای اینکار یکسری اقدامات نیاز است. بهتر است قبل از اقدام به فراخوانی و اجرای ربات استیکر تلگرام، مجموعه تصاویر مورد نظر خود را با فرمت png تهیه و در گوشی خود ذخیره کنید. پس از اینکار مجموعه اقدامات زیر باید انجام شوند:

  • فراخوانی و اجرای ربات استیکر تلگرام با آدرس @stickers
  • انتخاب گزینه START و سپس انتخاب گزینه newpack

پس از انجام موارد فوق عبارت زیر نمایش داده می شود:

Yay! A new stickers pack. How are we going to call it? Please choose a name for your pack.

به این معنی که می توانید یک نام برای آن تعیین کنید. در پاسخ به این پیغام، نام مورد نظر خود را نوشته و ارسال کنید.

پس از ارسال پیام، پیغام زیر نمایش داده می شود:

Alright! Now send me the sticker. The image file should be in PNG format with a transparent layer and must fit into a 512×512 square (one of the sides must be 512px and the other 512px or less). The sticker should use white stroke and shadow, exactly like in this .PSD example: StickerExample.psd (https://telegram.org/img/StickerExample.psd). I recommend using Telegram for Web/Desktop when uploading stickers.

به این معنی که می توانید اولین تصویر خود برای استیکر را در اینجا قرار دهید. توجه داشته باشید که تصاویر مورد نظر را باید بصورت فایل با گزینه File به ربات معرفی نمایید. در صورت رعایت الزامات پیغام زیر مبنی بر موفقیت آمیز بودن کار نمایش داده می شود که از شما اموجی (شکلک) مورد نظر را برای اختصاص استیکر به آن درخواست می کند.

Thanks! Now send me an emoji that corresponds to your first sticker.

You can list several emoji in one message, but I recommend using no more than two per sticker.

اموجی مورد نظر را انتخاب و ارسال کنید. پس از ارسال اموجی مورد نظر پیغام زیر نمایش داده می شود:

Congratulations. Stickers in the pack: 1. To add another sticker, send me the next sticker as a .PNG file.

When you’re done, simply send the /publish command.

به این معنی که استیکر مورد نظر در پک استیکر اضافه شده است. اگر قصد اضافه کردن استیکرهای دیگر را دارید که معمولا چنین است دو مرحله قبل را عینا تکرار کنید. یعنی ارسال تصویر png و تعیین اموجی مختص آن. توجه داشته باشید که برای هر استیکر بهتر است اموجی منحصر به فردی را انتخاب و به ربات استکیر تلگرام اعلام کنید.

پس از اضافه کردن تصاویر برای استیکرها، هر زمانی که پک استیکر کامل شد در پیغام ظاهر شده گزینه /publish را انتخاب کنید. پس از اینکار پیغام زیر برای شما نمایش داده می شود:

Please provide a short name for your stickerpack. I’ll use it to create a link that you can share with friends and followers.

For example, this set has the short name ‘Animals’: https://telegram.me/addstickers/Animals

به این معنی که یک نام برای مجموعه استیکرها وارد نمایید. توجه داشته باشید که باید نامی برای پک استیکر وارد نمایید که قبلا استفاده نشده باشد. پس از وارد کردن نام دلخواه پیغام زیر حاوی لینک استیکر، مبنی بر اینکه پک استیکر با موفقیت ساخته شده به شما نمایش داده می شود.

Kaboom! I’ve just published your sticker pack. Here’s your link: https://t.me/addstickers/…

You can share it with other Telegram users — they’ll be able to add your stickers to their sticker panel by following the link. Just make sure they’re using an up to date version of the app.

تبریک می گوییم شما توانستید پک استیکر اختصاصی خود را ایجاد کنید. می توانید لینک پک استیکر خود را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک گذاشته و آنها را غافلگیر کنید.

صادق محمدزاده

حدود 5 سال است که بــصورت تخصـصی و حـرفه ای در حـوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت مـی کند و تجربه همکاری با ده ها رسانه بزرگ اینترنتی را در کارنامه خود دارد. صادق سالـــهاست که یکی از بـرتـرین ها در زمینه تولید محتوای حرفه ای مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجوگر در کشور است. همچنین حدود 2 سال است که بصورت جدی پروژه های سئو و بهینه سازی مجموعه بیست اسکریپت را مدیریت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا