آموزش

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟

با ورود iOS 12، شرکت اپل تحول بزرگی درمورد تندرستی دیجیتال ایجاد کرد. ویژگی App Limits که همراه با نسخه ۱۲ این سیستم عامل عرضه شد، به کاربران اجازه قفل کردن برنامه‌ ها را بعد از مدت زمانی مشخص می‌دهد. در این مقاله نحوه عملکرد آن را آموزش می‌دهیم.

App Limits دقیقا مانند نام خود عمل می‌کند. این ویژگی زمان استفاده از برنامه‌ها را محدود می‌کند. شما برنامه‌ ها یا گروهی از برنامه‌های دسته‌بندی شده را مشخص می‌کنید و iOS از اجرای آن‌ها بعد از زمانی مشخص جلوگیری می‌کند. این ویژگی برای محدود کردن کودکان برای استفاده از بعضی برنامه‌ها مانند یوتیوب عالی است. اما اگر شما معتاد شبکه‌های اجتماعی هستید، این ویژگی می‌تواند شما را در راستای محدود کردن خود یاری کند.

اگر شما به محدودیت زمانی خود رسیدید، می‌توانید با استفاده از رمز این محدودیت را نادیده بگیرید. این یعنی شما به طور کامل از دسترسی به برنامه محدود نمی‌شوید مگر اینکه رمز را ندانید. اما این محدودیت زمانی می‌تواند برای ایجاد یک وقفه برای شما کافی باشد.

ایجاد محدودیت برای یک برنامه مشخص

برای شروع به تنظیمات رفته و گزینه “Screen Time” را انتخاب کنید.

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟در این بخش یک نمودار مشاهده خواهید کرد. این نمودار یا گزینه “All Devices” بالای این نمودار را انتخاب کنید.چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟لیستی از برنامه‌های مورد استفاده شما ظاهر خواهد شد. برنامه‌ای را انتخاب کنید که قصد دارید برای آن محدودیت ایجاد کنید.

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟در پایین صفحه گزینه “Add Limit” را انتخاب کنید.

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟در نهایت یک محدوده زمانی برای برنامه خود انتخاب کنید. برای محدود کردن برنامه در روز‌های مختلف گزینه “Customize Days” را انتخاب کنید.

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟برای تکمیل عملیات گزینه “Add” را انتخاب کنید.

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟ایجاد محدودیت برای گروهی از برنامه‌ها

دوباره تمام عملیات از تنظیمات شروع می‌شود. گزینه “Screen Time” را برای مشاهده تمام تنظیمات مربوط به تندرستی دیجیتال انتخاب کنید.

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟“App Limits” را انتخاب کنید.

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟گزینه “Add Limit” را انتخاب کنید.

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟دسته‌بندی مورد نظر خود را برای ایجاد محدودیت انتخاب کنید و برای ادامه گزینه “Next” را انتخاب کنید.

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟محدوده زمانی خود را انتخاب کنید و برای محدود کردن برنامه در زمان مشخصی از روز‌های هفته گزینه “Customize Days” را انتخاب کنید.

چگونه زمان استفاده از برنامه‌ ها را در آیفون و آیپد محدود کنیم؟شما محدودیت زمانی را با موفقیت ایجاد کرده‌اید. شما می‌توانید محدودیت‌های اختیاری دیگری نیز ایجاد کنید.

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا