آموزش

چگونه در کروم پیش‌نمایش تصاویر را در پیشنهادات جستجو نوار‌آدرس غیرفعال کنیم؟

زمانی‌که چیزی را در نوارآدرس کروم (“Omnibox”) جستجو می‌کنید، پیشنهادات جستجو یک پیش‌نمایش تصویری ایجاد می‌کنند. این موضوع در بسیاری از موارد می‌تواند غیرضروری و حتی آزاردهنده باشد. در ادامه با آموزش غیرفعال کردن پیش‌نمایش تصاویر در پیشنهادات جستجو نوار‌آدرس کروم با ما همراه باشید.

چگونه در کروم پیش‌نمایش تصاویر را در پیشنهادات جستجو نوار‌آدرس غیرفعال کنیم؟

چگونه فلگ “Rich Entity” را غیرفعال کنیم؟

برای غیرفعال کردن پیش‌نمایش تصاویر در پیشنهادات جستجو نوار‌آدرس کروم، ابتدا باید فلگ “Rich Entity” را خاموش کنید. این تنظیمات پنهان هستند و برای استفاده متداول کاملا آماده نیستند؛ اما همچنان برای مرورگر شما تنظیمات قدرتمندی ارایه می‌کنند. بهتر است اشاره کنیم که گوگل به‌طور مداوم درحال تغییر و تنظیم فلگ‌هاست بنابراین هر زمانی ممکن است این فلگ‌ها ناپدید و یا متوقف شوند.

ابتدا یک تب و یا پنجره جدید در کروم باز کنید، خط زیر را کپی نمایید و در نوار آدرس (امنی‌باکس) پیست کنید و سپس اینتر بزنید:

chrome://flags/#omnibox-rich-entity-suggestions

 

چگونه در کروم پیش‌نمایش تصاویر را در پیشنهادات جستجو نوار‌آدرس غیرفعال کنیم؟با این کار شما مستقیما به فلگ صحیح می‌روید.
چگونه در کروم پیش‌نمایش تصاویر را در پیشنهادات جستجو نوار‌آدرس غیرفعال کنیم؟

بر روی منو کشویی کلیک کنید و گزینه “Disabled” را انتخاب نمایید. سپس مرورگر را با استفاده از دکمه‌‌ای که در پایین صفحه قرار دارد ری‌استارت کنید.
چگونه در کروم پیش‌نمایش تصاویر را در پیشنهادات جستجو نوار‌آدرس غیرفعال کنیم؟

از آن‌جا که غیرفعال کردن پیش‌نمایش تصاویر در پیشنهادات جستجو نوار‌آدرس کروم وابسته به این فلگ است و گوگل مداوما در حال تغییر و تنظیم فلگ‌هاست، همیشه این امکان وجود دارد که گوگل بتواند این ویژگی را از بین ببرد و یا آن را به‌عنوان یک تنظیمات رسمی به منوی تنظیمات جابجا کند. با این‌حال تا آن زمان از جستجو خود بدون مزاحمت تصاویر در نوارآدرس لذت ببرید.

این فلگ در نسخه 75 کروم که در مه 2019 منتشر شد، به مرورگر اضافه شد. با اضافه شدن این فلگ در مرورگر کروم با جستجو در نوارآدرس، پیش‌نمایشی از تصاویر مرتبط با جستجو در امنی‌باکس ظاهر می‌شد.
چگونه در کروم پیش‌نمایش تصاویر را در پیشنهادات جستجو نوار‌آدرس غیرفعال کنیم؟غیر از روش غیرفعال کردن فلگ، شما می‌توانید برای غیرفعال کردن پیش‌نمایش تصاویر در پیشنهادات جستجو نوار‌آدرس کروم، موتور جستجوی خود را به بینگ، DuckDuckGo و… تغییر دهید. درنهایت نیز می‌توانید مرورگر خود را عوض کنید!

برچسب ها
لینک کوتاه
https://mag.20script.ir/?p=5565


محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن