خبر

گوگل تا سال ۲۰۲۲ تمام محصولات خود را از مواد بازیافتی خواهد ساخت

روز گذشته گوگل رسما اعلام کرد که تمام محصولات سخت‌افزاری که این شرکت از سال ۲۰۲۲ به بعد تولید می‌کند، از مواد بازیافتی ساخته خواهد شد. این محصولات در حال حاضر شامل گوشی‌های پیکسل، لپ‌تاپ‌های پیکسل‌بوک، بلندگوهای هوشمند Google Home، محصولات Nest و لوازم جانبی مثل شارژر بی‌سیم و قاب‌های محافظ گوشی‌های پیکسل می‌شود.

گوگل این خبر را در مصاحبه با Fast Company اعلام کرد و گفت که این شرکت در حال حاضر استفاده از پلاستیک‌های بازیافتی در ساخت کروم‌کست‌ها را آغاز کرده است. پارچه‌های روی دستگاه‌های Google Home و قاب‌های محافظ پیکسل نیز از بازیافت شیشه‌های پلاستیکی ساخته می‌شوند. این حرکت Google را می‌توانیم در ادامه حرکت اپل در استفاده از مواد بازیافتی در ساخت محصولات این شرکت اعلام کنیم. اپل هم خیلی وقت است که روبات‌های خود که محصولات سخت‌افزاری را برای بازیافت باز می‌کنند، نشان داده است. همچنین اپل در زمان معرفی مک بوک ایر جدید هم گفت که این لپ‌تاپ از آلومینیوم بازیافتی ساخته شده است. دیگر شرکتی که چنین اقدامی کرده نیز سامسونگ است که از مواد بازیافتی در ساخت بسته‌بندی محصولات خود استفاده می‌کند.

Google همچنین اعلام کرده در ارسال محصولات سخت‌افزاری خود نیز سعی می‌کند آلودگی‌های کربنی ایجاد شده را تا سال ۲۰۲۰ کاهش دهد. در مصاحبه‌ای که Anna Meegan، مدیر بخش پایداری سخت‌افزاری گوگل، با Fast Company داشته، اعلام کرده که تیم Google توانسته تولید گازهای گلخانه‌ای توسط گوگل را تا چهل درصد کم کنند که این کار را با تغییر نحوه ارسال محصولات از ارسال هوایی به ارسال با کشتی‌های تجاری انجام داده‌اند. البته دقیقا مشخص نیست که از چه زمانی Google این اقدامات را انجام داده و در چه مدت زمانی شاهد کاهش چهل درصدی گازهای گلخانه‌ای از طرف گوگل بوده‌ایم. اما در مجموع این‌ها خبرهای خوشحال کننده‌ای هستند. همچنین در همین راستا، گوگل باید بتواند محصولات سخت‌افزاری خود را با سرعت بیشتری تولید کند چرا که ارسال محموله‌ها توسط کشتی، زمان بیشتری نسبت به ارسال آن‌ها با هواپیماهای باربری می‌برد.

گوگل همچنین برای کاربران آمریکایی خود امکانی را فراهم کرده که در فرآیند بازیافت محصولات سخت‌افزاری ساخته شده توسط گوگل، سهیم باشند. کاربران آمریکایی محصولات گوگل می‌توانند کالاهای گوگلی خود که قدیمی شده‌اند را به گوگل ارسال کنند تا گوگل آن‌ها را بازیافت کند و به این ترتیب، در حفظ محیط زیست سهیم باشند.

صادق محمدزاده

حدود 5 سال است که بــصورت تخصـصی و حـرفه ای در حـوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت مـی کند و تجربه همکاری با ده ها رسانه بزرگ اینترنتی را در کارنامه خود دارد. صادق سالـــهاست که یکی از بـرتـرین ها در زمینه تولید محتوای حرفه ای مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجوگر در کشور است. همچنین حدود 2 سال است که بصورت جدی پروژه های سئو و بهینه سازی مجموعه بیست اسکریپت را مدیریت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا