آموزش

چند مهارت کارآفرینی که کسی نمی‌تواند آن‌ها را به شما آموزش دهد

چگونه می‌توانیم مسیر دشوار کارافرین شدن را قدری برای خود ساده‌تر کنیم؟ در این مقاله از بیست اسکریپت مگ به بیان ویژگی‌هایی خواهیم پرداخت که با نهادینه‌کردن آن‌ها در خود می‌توانید به رهبر بهتری تبدیل شوید. مهارت کارآفرینی

اکثر افراد می‌دانند کارآفرین شدن اصلا کار ساده‌ای نیست. اما راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانند دشواری این مسیر را کمتر کنند. می‌توانید به سراغ مربی و منتور بروید، وارد شتاب‌دهنده‌ها شوید و با تیمی عالی کار کنید و غیره.

برای اینکه کارآفرینی موفق شوید باید صفاتی را در خود نهادینه کنید.

ترس

بترسید، اما انجامش دهید. نبود ترس از ما کارآفرین نمی‌سازد، بلکه هنر، تسلط بر ترس است که ما را به کارآفرین تبدیل می‌کند. بترسید؛ اما اجازه ندهید ترس متوقفتان کند. اگر ترستان را به درستی مهار نکنید موجب بروز ترس‌های بیشتر و بیشتر می‌شود. به‌جای اینکه اجازه دهید ترس‌ها شما را فلج کنند از ترس‌های خود به‌عنوان سوختی برای سخت‌تر کار کردن روی ایده‌ها و اهدافتان استفاده کنید.

استحکام

آتشی در دل شما است. این آتش اشتیاق همچون دستی یاری‌رسان هر زمان بر زمین بیفتید شما را بلند می‌کند و در گوش شما می‌خواند که دوباره بلند شوید. آنجلا لی دادورث در تدتاک خود به زیبایی گفت مدام به خود یادآوری می‌کند باهوش‌ترین یا با استعدادترین بودن سبب موفقیت نمی‌شود؛ آنچه موفقیت را برای ما به ارمغان می‌آوردمحکم‌ترین بودن است.

آنچه موفقیت را برای ما به ارمغان می‌آورد
محکم‌ترین بودن  است

ایده‌های ناب

آن چراغ‌هایی را که در ذهنتان موقع رانندگی یا زیر دوش حمام روشن می‌شود می‌شناسید؟ آیا تا به حال در پی کاوش در این ایده‌ها بوده‌اید؟

ایده‌های زیادی به ذهن ما می‌رسند؛ اما ایده‌های ناب کمیاب‌اند. کسی نمی‌تواند آن‌ها را به شما تقدیم کند باید خودتان آن‎‌ها را بیابید. ایده‌ها می‌توانند از نیازها یا تجربه‌های شخصی نشات بگیرند یا می‌توانند ناشی از خلائی باشند که آن را تشخیص داده‌اید. حتما نباید ایده‌هایتان جدید باشند: اما باید چیزی باشند که مردم حاضرند برای آن پول پرداخت کنند.

چند مهارت کارآفرینی که کسی نمی‌تواند آن‌ها را به شما آموزش دهد

اشتیاق

کاری را انجام دهید که شور آن شب‌هنگام بیدار نگهتان می‌دارد، باعث ترشح آدرنالین در بدنتان می‌شود. چیزی که شما را به پیش می‌راند. برخی افراد می‌گویند: اشتیاق را فراموش کن و به‌دنبال کاری برو که می‌توانی خوب انجامش دهی.

می‌توانید برای انجام کاری که در آن خوب هستید شور و اشتیاق داشته باشید؛ اما شور و اشتیاق از آن دسته اموری است که باید مدام آن را ارتقاء دهید. چیزی نیست که برای شما موفقیت آنی به همراه بیاورد. برای رسیدن به آن، باید کاری را که لازم است انجام دهیم. تا زمانی‌که این شانس را نداشته باشید که کاری که برای آن شور و اشتیاق دارید را انجام دهید به کمال زندگی نکرده‌اید. مهارت کارآفرینی

سازگاری

باید خم شویم، اما نشکنیم. اوضاع و شرایط دقیقه به دقیقه، بام تا شام و روزبه‌روز تغییر می‌کند. توانایی ذاتی شما در سازگاری و زنده‌ماندن در شرایط گوناگون فرق موفق شدن و شکست است.

انگیزه

ببینید چه چیزی به شما انگیزه می‌دهد سپس با همان جلو بروید.

سطح انگیزه ما فراز و فرود دارد؛ اما اگر چیزی مثل آن جام طلا که در آخر مسیر مسابقه دو به برنده اهدا می‌شود در مقابل چشمتان داشته باشید به رفتن و حرکت ادامه می‌دهید تا به آن برسید. انگیزه چیزی است که وقتی تمام پولتان تمام شده یا هیچکس دیگری نیست که از نو با او شروع کنید باعث می‌شود همچنان به کار ادامه دهید. چیزی است که باعث می‌شود حتی بعد از بیست بار نه شنیدن همچنان به مسیرتان ایمان داشته باشید.

همدلی

اینکه بتوانید خودتان را جای دیگران بگذارید، قدرت است نه ضعف. یک کارآفرین مسئولیت دارد یک تیم را اداره کند و درخواست‌های مشتریان را برآورده کند. برای اینکه بتوانید افراد را خوب رهبری کنید باید بتوانید با آن‌ها همدلی کنید. هوارد شوارتز، مدیرعامل استارباکس به خاطر توانایی همدلی‌اش در اداره کسب‌و‌کار شهرت دارد. این توانایی وی منجر به منافع فوق‌العاده‌ای برای کارمندان و خود استارباکس به‌عنوان یک مجموعه شده است. گوگل هم ارزش و اهمیت همدلی را درک کرده است. بر طبق پروژه ارسطو که آن را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرده‌اند همدلی جزو مهارت‌هایی است که موجب بروز مهم‌ترین و خلاقانه‌ترین ایده‌ها می‌شود. مهارت کارآفرینی

چند مهارت کارآفرینی که کسی نمی‌تواند آن‌ها را به شما آموزش دهد

هیچکس نمی‌تواند این ویژگی را به شما آموزش بدهد. داشتن همدلی نیز به این معنا نیست که همیشه موفق خواهید شد. بلکه به این معنا است که وقتی شکست بخورید قادر خواهید بود دوباره روی پاهای خود بایستید و ادامه دهید.

ما هیچکدام در انزوا موفق نمی‌شویم. همه ما نیاز به همکاری داریم و می‌خواهیم برای حمایت شدن و دریافت راهنمایی به یکدیگر تکیه کنیم. روزهای خوب، بد، کوتاه و بلند خواهند آمد. فیلمنامه دقیقی وجود ندارد که بتوانید از آن پیروی کنید. اما هر آنچه در درونتان هست و شما را به پیش می‌راند، زنده نگه دارید.

برچسب ها
لینک کوتاه
https://mag.20script.ir/?p=1969


محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن