آموزش

آموزش حذف کامل اطلاعات از روی فلش

ممکن است این اتفاق برای شما نیز افتاده باشد که بخواهید اطلاعات موجود در فلش مموری را بصورت کامل حذف نمایید و اینکار مقدور نبوده است. این موضوع دلایل متعددی می تواند داشته باشد که در این آموزش نحوه حذف کامل اطلاعات از روی فلش مموری را مطرح خواهیم کرد. لطفا در ادامه با بیست اسکریپت مگ همراه باشید.

حذف کامل اطلاعات از روی فلش

حذف کامل اطلاعات از روی فلش مموری با چند روش قابل انجام است که در زیر به آنها اشاره شده است:

  1. حذف کامل اطلاعات فلش مموری بدون فرمت
  2. حذف کامل اطلاعات فلش مموری با فرمت آن
  3. حذف کامل اطلاعات فلش مموری با ترفندهای خاص

آموزش حذف کامل اطلاعات از روی فلش مموری بدون بازگشت

اگر قصد دارید که اطلاعات داخل فلش مموری را بصورت کامل و بدون بازگشت حذف نمایید در زیر چند راهکار ساده اما مفید به شما برای اینکار پیشنهاد می شود.

  • فرمت چند باره فلش مموری با تغییر فایل سیستم از FAT32 به NTFS و بالعکس
  • حذف کامل اطلاعات فلش مموری با نرم افزار CCleaner ابزار Drive Wiper

آموزش حذف کامل اطلاعات از روی فلش مموری ویروسی

در این حالت معمولا ویروس مانع انجام عمل فرمت می شود. در این حالت بهتر است به یکی از دو روش زیر اقدام نمایید:

حالت اول : ویروس یابی فلش مموری و فرمت آن » در این حالت می بایست پس از ویروس یابی یکبار ویندوز خود را Restart نمایید تا فایل یا وظایف در حال اجرای بر روی فلش مموری از کار بیافتد تا بتوان آن را فرمت کرد.

حالت دوم : غیر فعال کردن AutoPlay برای Removable Drive » برای اینکار در ابتدا به کنترل پنل ویندوز رفته در در آنجا گزینه AutoPlay را انتخاب کنید. در صفحه ظاهر شده همانند تصویر گزینه مورد نظر را بر روی Take no action قرار داده و Save کنید. سیستم را Reboot کرده و فلش مموری را وصل و اقدام به فرمت نمایید.

آموزش حذف کامل اطلاعات از روی فلش
آموزش حذف کامل اطلاعات از روی فلش

اگر قصد دارید اطلاعات داخل فلش مموری را بصورت کامل و بدون فرمت حذف نمایید می بایست در ابتدا اقدام به فعال کردن گزینه Show Hidden Files نمایید. در اینصورت اطلاعات مخفی نیز برای شما نمایش داده شده و می توانید اقدام به حذف آنها نمایید. در یک حالت دیگر که یک ویروس اطلاعات فلش مموری را بصورت کامل یا بخشی از آنها را بصورت فایل های سیستمی در آورده می بایست یک مدل دیگر را انجام دهید که در یک آموزش جداگانه به آن پرداخته می شود.

نتیجه گیری و جمع بندی

توجه داشته باشید که همیشه راهی برای بازیابی اطلاعات وجود دارد و نمی توان بصورت قطعی اطلاعات را از روی فلش مموری طوری حذف کرد که قابل بازیابی نباشد. اما توجه به اینکه نیز مهم است که می توان با انجام راهکارهای ذکر شده تا حد زیادی مانع اینکار شد. پیشنهاد می کنیم ابزارهای ذخیره سازی اطلاعات را در اختیار اشخاص دیگر قرار ندهید. همچنین اگر قصد فروش آنها را دارید پیشنهاد می کنیم از اینکار صرفنظر کنید.

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا