آموزش

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

وقتی که پلی‌استیشن۴ در اواخر سال ۲۰۱۳ وارد بازار شد، منتقدان و بازی‌کننده‌ها از طراحی جدید دسته‌ی این کنسول، حسابی تعریف و تمجید کردند. دسته‌ی DualShock 4 پیشرفت‌های بسیار زیادی در مقایسه با دسـته‌ی پلی‌استیشن کرده بود؛ دسته‌ای که سونی از زمان پلی‌استیشن وان به طراحی آن دست نزده بود. با این حال، اگر پلی‌استیشن۴ داشته باشید، به احتمال زیاد به این مشکل برخورده‌اید: روکش آنالوگ‌های دسته‌ی شما از بین رفته است. تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

گارانتی یک ساله‌ی سونی روی پلی‌استیشن۴، از بین رفتن روکش روی آنالوگ دسته را هم پوشش می‌دهد. با این حال، گارانتی پلی‌استیشن که در مملکت ما معنایی ندارد، پس باید فکر دیگری بکنیم. می‌توانید هزینه کنید و یک دسته‌ی دیگر بخرید، یا اینکه به فکر راه حل ساده‌تری باشید. تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

یک سر به میدان توپخانه یا هر مکان دیگری که بازی و کنسول می‌فروشد بزنید و می‌توانید برای دسته‌تان آنالوگ بخرید. قیمت آنالوگ‌ها یک دهم قیمت دسته هم نمی‌شود. اگر مثل ما از آنالوگ‌های دسته‌ی پلی‌استیشن۴ خوش‌تان نمی‌آید، آنالوگ‌های دسته‌ی ایکس‌باکس وان را بخرید؛ آنالوگ دسته‌ی ایکس‌باکس وان به DualShock 4 می‌خورد. تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

پس از اینکه یک جفت آنالوگ خریدید، یک پیچ گوشتی چهارسو به دست بگیرید و به سراغ دسته‌تان بروید. به یاد داشته باشید که باز کردن دسته، گارانتی آن را از بین می‌رود. ممکن است حتی هنگام باز کردن دسته، آن را بشکنید یا اینکه قطعات‌اش را گم کنید. حواس‌تان باشد که باتری دسته اتصال کوتاه پیدا نکند تا خوتان و زندگی‌تان را به خاطر یک آنالوگ به آتش نکشید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دسته را برگردانید و چهار پیچی که می‌بینید را باز کنید. همانطور که می‌بینید، دسته از دو بخش تشکیل شده. بخش بالایی دسته سیاه براق است، در حالی که پایین دسته خاکستری رنگ است و بافت دارد.

خیلی آرام دو بخش دسته را از یکدیگر جدا کنید. باز کردن دسته صدای آن را در می‌آورد و حس بدی از آن می‌گیرید. با این حال اگر آرام باشید، اتفاقی نمی‌افتد. کمی زور بزنید تا دسته جدا شود و فقط قسمت بالایی آن، یعنی مکان L1 و L2 متصل بمانند.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

اصولا دسته باید دیگر جدا شده و فقط بخش بالایی آن باقی مانده باشد. قسمت میانی دو کلید L1 و L2 است که کمی اذیت می‌کند؛ تکه‌ای که در پایین می‌بینید.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

با دقت بسیاری، قسمت بالایی را به عقب بکشید. ماشه‌ها را خیلی آرام از زیر این پلاستیک میانی به بیرون آورید. قسمت پایینی دسته جدا می‌شود که فقط یک کابل سفید به آن وصل است.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

اگر اشتباه کنید، یک ماشه یا هر دوی آن‌ها جدا می‌شود. هیچ اتفاقی نیافتاده است و به راحتی می‌توانید آن‌ها را جا بزنید. فقط فنر را گم نکنید.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

حالا باید آن کابل سغید را از قسمت پایینی دسته جدا کنیم. یک کابل ربانی سفید است که به یک نگهدارنده‌ی کرم رنگ متصل شده. می‌توانید به راحتی آن را به بیرون بکشید.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

قسمت پایینی دسته را دیگر به کنار بگذارید. در مقابل خودتان باتری دسته را می‌بینید. با استفاده از انگشت و شست‌تان، کانکتور باتری را در بیاورید. حواس‌تان باشد که سیم‌ها را نکشید. اتصال دوباره‌ی باتری هیچ کاری ندارد و غیرممکن است که کانکتور آن را اشتباه وصل کنید. با این حال، در نظر داشته باشید که اگر اشتباه وصل شود، اتفاقات زیبایی رخ نخواهد داد.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

باتری را هم به کناری بگذارید. گوشه‌ی سمت راست بالای قاب باتری، یک کلید پلاستیکی قرار دارد؛ آن را در بیاورید. حالا پیچی که مقابل‌تان می‌بینید را باز کنید.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

از این مرحله به بعد، حواس‌تان باشد که دسته را زیاد تکان ندهید یا در زاویه‌های بد آن را نگه ندارید که دل و روده‌اش به بیرون می‌ریزد؛ پیچی که باز کردید همه چیز را نگه داشته بود. از بالای دسته، یک کابل سفید دیگر می‌بینید، آن را خارج کنید.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

از برد اصلی دسته گرفته تا کلیدها و آنالوگ‌ها، حالا همه چیز دسته‌تان باید به بیرون بریزد. برد دسته را به سمت خودتان بکشید. حواس‌تان باشد کابل‌هایی که به موتور ویبراتور وصل است، جدا نشوند.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

ممکن است کلید Share یا Options شما به بیرون بیافتد. روی زمین به دنبال چنین چیزی بگردید:

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

از این جا به بعد، دیگر فقط باید آنالوگ‌های کنده شده‌ی خودتان را با آن‌هایی که خریده‌اید تعویض کنید. آنالوگ‌ها را به بیرون بکشید و خودشان خارج می‌شوند.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

همه چیز را سر جای‌اش بگذارید. آن کلید پلاستیکی که از روی قاب باتری خارج کرده بودید را فراموش نکنید. از سمت کوچکترش، دوباره آن را سر جای‌اش بگذارید.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

باتری را سر جای‌اش بگذارید. ماشه‌ها یا هر چیز دیگری که به بیرون افتاده است را فراموش نکنید. دوباره کابل‌ها را متصل کنید و دو بخش دسته را سر جای‌شان قفل کنید. مطمئن شوید که خط‌های کنار دسته قشنگ جا افتاده باشند. چهار پیچ را ببندید. حالا، یک دست با آنالوگ‌های بهتر دارید.

آموزش تعمیر آنالوگ دسته‌ی PS4

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

تاکید می‌کتیم که باز کردن دسته‌ی پلی‌استیشن۴،‌ بارها از باز کردن دسته‌ی پلی‌استیشن۳ یا پلی‌استیشن۲ سخت‌تر است. در نتیجه اگر تصور می‌کنید که از پس این کار بر نمی‌آیید، سراغ‌اش نروید. اگر به خاطر باز کردن یک دسته، کنسول‌تان منفجر شد، فرزندتان خودش را کثیف کرد یا خانه‌تان آتش گرفت، ما هیچ مسوولیتی را قبول نمی‌کنیم.

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا