آموزش

چگونه یک جدول را از ورد به پاورپوینت منتقل کنیم؟

اگر نیاز دارید تا در کلاس درس یا محل کار ارایه‌ای دهید و در آن نیز از جدول استفاده کنید، نگران نباشید زیرا مستقیما شما می‌توانید در پاورپوینت آنها را ایجاد نمایید. همچنین متداول است ابتدا جدول را در برنامه ورد آماده کرده و سپس در پاورپوینت قرار دهید. برای آشنایی با مراحل این کار تا انتهای این آموزش ساده همراه ما باشید.

چگونه یک جدول را از ورد به پاورپوینت منتقل کنیم؟

برای شروع کار فایل‌ ورد که جدول در آن قرار دارد و فایل پاورپوینت که قرار است جدول را به آن منتقل کنید، باز نمایید. سپس جدول را در فایل ورد انتخاب کنید. برای انتخاب جدول باید نشانگر ماوس را بر روی خانه‌های جدول ببرید تا آیکن کوچکی در گوشه سمت چپ در بالا ظاهر شود و بتوانید با کلیک بر روی آن جدول را انتخاب کنید.

چگونه یک جدول را از ورد به پاورپوینت منتقل کنیم؟

روش دیگر برای این کار، کلیک در یکی از خانه‌های جدول است تا تب Layout در بالای منوی نرم‌افزار ظاهر شود. سپس در بخش Table، بر روی گزینه Select کلیک کنید. با اینکار منوی آبشاری باز خواهد شد و در ادامه باید گزینه Select Table را انتخاب کنید تا تمام جدول به حالت انتخاب دربیاید. بعد از انتخاب جدول به تب Home بروید و دکمه Copy را بزنید و یا از صفحه کلید، دکمه‌های ترکیبی Ctrl + C را بفشارید.

چگونه یک جدول را از ورد به پاورپوینت منتقل کنیم؟چگونه یک جدول را از ورد به پاورپوینت منتقل کنیم؟چگونه یک جدول را از ورد به پاورپوینت منتقل کنیم؟

اکنون به سراغ فایل پاورپوینت و اسلایدی که می‌خواهید جدول به آن منتقل شود، بروید. بر روی قسمتی که مایلید جدول قرار بگیرد کلیک کرده و از تب Home بر روی دکمه Paste کلیک کنید و یا از کلید‌های ترکیبی Ctrl + V استفاده کنید. به همین سادگی خواهید دید که جدول شما در فایل پاورپوینت ظاهر خواهد شد.

چگونه یک جدول را از ورد به پاورپوینت منتقل کنیم؟چگونه یک جدول را از ورد به پاورپوینت منتقل کنیم؟

ویرایش و تغییر محتویات جدول نیز به همان سادگی کار در ورد خواهد بود. قطعا استفاده از جدول در ارایه، بر غنای کار شما و تفهیم بهتر اطلاعات به مخاطبین‌تان کمک شایانی خواهد نمود. البته لازم به ذکر است اگر در جدول اعداد فارسی تایپ کرده‌اید، مخصوصا اگر اعداد اعشاری نیز در آن وجود دارد، حتما یک بار تمام آنها را کنترل نمایید که جابه‌جا نشده باشند!

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا