آموزش

چگونه در مایکروسافت آفیس رنگ تم را تغییر دهیم؟

اگر از تم پیش‌فرض در برنامه‌های دسکتاپ آفیس خود خسته شده‌اید، می‌توانید با تغییر رنگ تم و پس‌زمینه آن‌ را شخصی‌سازی کنید. تغییر تم مایکروسافت آفیس ساده است و تنها در چند مرحله قابل اجراست. در ادامه با ما همراه باشد. رنگ تم مایکروسافت آفیس

تغییر تم آفیس با گزینه‌های خود برنامه

آفیس به‌طور پیش‌فرض از تم “Colorful” استفاده می‌کند‌. این تم، رنگ نوار عنوان را هم‌رنگ خود برنامه می‌کند. به طور مثال رنگ تم ورد، اکسل و پاورپوینت به ترتیب آبی، سبز و قرمز است که در نتیجه رنگ نوار عنوان آن‌ها با رنگ خود برنامه یکسان است. در حالت پیش‌فرض رنگ پس‌زمینه‌ و نوار خاکستری روشن و فضای محتوا سفید است.

شما می‌توانید از داخل تمام برنامه‌های آفیس، تم را تغییر دهید. این تغییرات در تمام قسمت‌های آفیس اعمال خواهند شد.

ابتدا هر برنامه آفیسی را که قصد دارید رنگ تم آن را تغییر دهید، باز کنید. در این مثال ما از ورد استفاده می‌کنیم.

از سمت چپ نوار، به تب “File” بروید.
چگونه در مایکروسافت آفیس رنگ تم را تغییر دهیم؟یک پنجره کوچک با چند گزینه در سمت چپ برنامه ظاهر می‌شود. در انتهای این پنجره بر روی “Options” کلیک نمایید.
چگونه در مایکروسافت آفیس رنگ تم را تغییر دهیم؟از سمت چپ پنجره Word Options که ظاهر شده است، به تب “General” بروید. سپس از سمت راست، قسمت “Personalize your copy of Microsoft Office” را پیدا کنید. در این قسمت شما می‌توانید رنگ تم برنامه و پس‌زمینه را تغییر دهید.
چگونه در مایکروسافت آفیس رنگ تم را تغییر دهیم؟چهار گزینه برای رنگ تم وجود دارد: Colorful، Dark Gray، Black و White (رنگارنگ، خاکستری تیره، مشکی و سفید). بنابر سلیقه خود هرکدام را که دوست دارید، انتخاب نمایید.

چگونه در مایکروسافت آفیس رنگ تم را تغییر دهیم؟اگر قصد تغییر پس‌زمینه آفیس را نیز دارید، چند گزینه برای انتخاب وجود دارد که در تصویر مشاهده می نمایید.

چگونه در مایکروسافت آفیس رنگ تم را تغییر دهیم؟پس از این‌که تم مورد نظر خود را انتخاب کردید، بر روی “OK” کلیک کنید.

متاسفانه مایکروسافت گزینه پیش‌نمایش را برای تم‌ها در نظر نگرفته است. بنابراین اگر از انتخاب یک تم مطمئن نیستید و می‌خواهید ابتدا آن امتحان کنید، باید مراحل بالا را برای مشاهده هر یک از تم‌ها تکرار نمایید. اگر این موضوع شما را ناراحت می‌کند می‌توانید از Office 365 استفاده نمایید و با کمک گزینه “Account Settings”، قبل از انتخاب تم، پیش‌نمایشی از آن را مشاهده کنید.

تغییر تم با استفاده از Office 365

به برنامه آفیس برگردید، از تب “File” گزینه “Account” را انتخاب کنید.
چگونه در مایکروسافت آفیس رنگ تم را تغییر دهیم؟در این بخش اطلاعات حساب شما نمایش داده خواهد شد. از این‌جا منوی زیر “Office Background” و یا “Office Theme” را انتخاب کنید. در هر یک از این دو منو می‌توانید پس‌زمینه و یا تم مورد علاقه خود را با پیش‌نمایش زنده مشاهده نمایید.

چگونه در مایکروسافت آفیس رنگ تم را تغییر دهیم؟در آفیس 365 با مشاهده پیش‌نمایش تم‌ها و پس‌زمینه‌ها، به راحتی می‌توانید تم و پس‌زمینه مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا