آموزش

تست سرعت اینترنت

اگر قصد تست سرعت اینترنت مورد استفاده خود را دارید لازم به ذکر است که در این مطلب روشها و سایت هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که بتواند میزان سرعت اینترنت را بدست آورید. برای اینکه بتوانید با دقت بالایی میزان سرعت اینترنت خود را بدانید می بایست یکسری موارد را انجام دهید که در ادامه مطرح خواهند شد.

ملاحظات قبل از تست سرعت اینترنت

  • اطمینان حاصل نمایید که هیچ استفاده ای از اینترنت نمی شود.
  • اطمینان حاصل نمایید که هیچ دستگاه دیگری از اینترنت استفاده نمی کند.
  • در صورت استفاده از وی پی ان و نظیر آنها در موقع تست آنها را قطع نمایید.

نحوه تست سرعت اینترنت

به طرق مختلفی می توانید تست سرعت اینترنت را انجام دهید که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم. قبل از شروع کار می بایست توجه داشته باشید که تست سرعت با دو فاکتور اصلی سرعت دانلود و سرعت آپلود انجام می شود.

تست از طریق وب سایت ایرانسل

برای اینکار کافیست بر روی این لینک کلیک کرده و به صفحه تست سرعت اینترنت هدایت شوید. پس از مشاهده صفحه تست در سایت ایرانسل بر روی گزینه Start کلیک کرده و منتظر باشید تا تست صورت پذیرد. پس از اتمام تست نتایج بصورت آپلود و دانلود نمایش داده می شود. تصویر زیر نتیجه تست سرعت اینترنت یک خط ADSL را نمایش می دهد.

تست سرعت اینترنت
تست سرعت اینترنت ایرانسل

تست از طریق وب سایت شاتل

برای اینکار کافیست بر روی این لینک کلیک کرده و به صفحه تست سرعت اینترنت هدایت شوید. پس از مشاهده صفحه تست در سایت شاتل بر روی گزینه Start کلیک کرده و منتظر باشید تا تست صورت پذیرد. پس از اتمام تست نتایج بصورت آپلود و دانلود نمایش داده می شود. تصویر زیر نتیجه تست سرعت اینترنت یک خط ADSL را نمایش می دهد.

تست سرعت اینترنت
تست سرعت اینترنت شاتل

تست از طریق جستجو در گوگل

برای اینکار کافیست در گوگل عبارت Internet Speed Test را سرچ کنید. پس از اینکار در نتایج جستجوی گوگل بر روی گزینه RUN SPEED TEST کلیک کنید. بلافاصله باکسی باز و تست شروع می شود. پس از اتمام تست نتایج در اختیار شما قرار می گیرد. تصویر زیر نتیجه تست سرعت اینترنت یک خط ADSL را نمایش می دهد.

تست سرعت اینترنت
تست سرعت اینترنت گوگل

ملاحظات دیگر

اگر نتایج تست اعدادی کمتر از حد انتظار به شما داد احتمالا از اینترنت استفاده می شود. یکی از مواردی که می تواند باشد استفاده سیستم از اینترنت برای بروزرسانی سیستم عامل و نرم افزارهای مورد استفاده است. برای اینکه اطمینان خاطر داشته باشید می بایست بیشتر بررسی کنید تا هیچ استفاده از اینترنت در زمان تست نشود. در اینصورت نتیجه تست واقعی خواهد بود و می توانید سرعت دقیق دانلود و آپلود اینترنت خود را بدانید. در انتها لازم است بدانید نتایج بدست آمده در تست مربوط به همان لحظه بوده و ممکن است در زمان های دیگری نتایج متفاوتی بدست آید.

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا