آموزششبکه های اجتماعی

آموزش حذف یا غیرفعال‌سازی حساب کاربری اینستاگرام

اگر از اینستاگرام خسته شده‌اید و می‌خواهید حساب کاربری خود را حذف یا غیرفعال کنید، با آموزش پیش‌رو همراه بیست اسکریپت مگ باشید.

اینستاگرام شبکه‌ی اجتماعی محبوب و پراستفاده‌ای است. همه‌ی ما تصاویری را در این شبکه‌ی اجتماعی با دوستانمان به اشتراک می‌گذاریم و از تصاویر آن‌ها بازدید می‌کنیم. اینستاگرام طی سالیان گذشته تغییرات زیادی را تجربه کرده است. اکنون تبلیغات در سراسر این شبکه دیده می‌شود و بیشتر به فیسبوک و اسنپ‌چت شباهت  دارد تا مکانی برای به اشتراک‌گذاری عکس‌های شاد. چیزی که اوضاع را از این هم بدتر می‌کند آن است که پژوهشگران متوجه شده‌اند اطلاعات تماس کاربران از جمله شماره تلفن و آدرس ایمیل آن‌ها از وب‌سایت اینستاگرام به بیرون درز می‌کند. احتمالا موارد یادشده شما را ناچار می‌کند که به حذف حساب کاربری خود در این شبکه‌ی اجتماعی فکر کنید.

اگر می‌خواهید حساب کاربری اینستاگرام خود را حذف یا غیرفعال کنید، در این مطلب نحوه‌ی انجام این کار را به شما آموزش می‌دهیم. متأسفانه روش آسانی برای حذف حساب‌ کاربری اینستاگرام از طریق اپلیکیشن آن وجود ندارد. ولی اگر از دست این شبکه‌ی اجتماعی خسته شده‌اید و می‌خواهید از شر آن خلاص شوید، راه‌هایی برای شما وجود دارد.

حذف‌کردن یا غیرفعال‌کردن

شما برای رهایی از اینستاگرام دو گزینه‌ی اصلی پیش رو دارید: حذف کردن یا غیرفعال کردن حساب کاربری. حذف کردن باعث می‌شود تا حساب کاربری شما برای همیشه از بین برود؛ بنابراین، پروفایل، تصاویر، فیلم‌ها، نظرات، لایک‌ها و دنبال‌کنندگان شما کاملا حذف خواهند شد و دیگر قابل دسترس نخواهند بود.

در مقابل، غیرفعال کردن باعث پنهان‌شدن حساب کاربری تا زمان فعال‌سازی مجدد آن از طریق ورود به حساب می‌شود. ممکن است فعلا انگیزه‌ی لازم برای ادامه‌ی فعالیت در این شبکه‌ی اجتماعی را نداشته باشید، ولی نخواهید اطلاعات شما در آن حذف شود و بخواهید آن‌ها را برای روز مبادا نگه دارید؛ دراین‌صورت بعدا قادر خواهید بود تا در صورت لزوم بازهم حساب کاربری را فعال کنید و فعالیت خود را از سر بگیرید.

درخواست دانلود اطلاعات: تصاویر و فیلم‌ها و سایر موارد

قبل از آن که حساب کاربری خود را حذف یا غیرفعال کنید، دقایقی را به دانلود اطلاعاتتان اختصاص دهید. اگر بخواهید حساب کاربری را به‌طور کامل حذف کنید، این تنها راهی است که بعدا می‌توانید به عکس یا فیلم یا نظر ارسال شده‌ی خود در اینستاگرام دسترسی داشته باشید. مطمئنا شما عاشق بسیاری از تصاویر خود هستید، به‌خصوص عکس‌هایی که با اشخاص یا مکان‌های مشهور گرفته‌اید و نمی‌خواهید آن‌ها را از دست بدهید.

دانلود اطلاعات از اپلیکیشن اینستاگرام

 • ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
 • روی آیکون منوی همبرگری به شکل سه‌خط روی هم در قسمت بالا و راستی صفحه کلیک کنید.
 • گزینه‌ی Settings را از سمت راست و پایین صفحه لمس کنید.
 • گزینه‌ی Security  را لمس کنید.
 • سپس روی Download Data کلیک کنید.
 • در این قسمت آدرس ایمیل خود را وارد کرده و دکمه‌ی آبی رنگ Request Download را لمس کنید.

دانلود اطلاعات از طریق مرورگر وب

 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • روی دکمه‌ی Edit Profile کلیک کنید.
 • روی گزینه‌ی Privacy & Security کلیک کنید.
 • صفحه را پایین بکشید تا وارد بخش دانلود اطلاعات شوید و روی Request Download کلیک کنید.
 • در مرحله‌ی بعد آدرس ایمیل خود را وارد کرده و دکمه‌ی آبی رنگ Request Download را کلیک کنید.
 • اطلاعات اینستاگرام شما آماده‌ی دریافت است.

پس از انجام مراحل گفته شده، شما ایمیلی با عنوان Your Instagram Data یا «اطلاعات اینستاگرامی شما» دریافت خواهید کرد. این پیام را باز کنید تا لینک دانلود اطلاعات را درون آن ببینید. لینک یادشده فقط برای چهار روز قابل استفاده خواهد بود. باید توجه داشته باشید که ممکن است ارسال این لینک به شما تا ۴۸ ساعت به طول بیانجامد، ولی معمولا کمتر از یک ساعت در انتظار خواهید بود.

آموزش حذف یا غیرفعال‌سازی حساب کاربری اینستاگرام

زمانی‌که روی لینک کلیک کنید، پوشه‌ای دانلود می‌شود که حاوی عکس‌ها و فیلم‌های شما است. همچنین برای تمامی اطلاعات حساب کاربری شما، از جمله نظرات فایل جداگانه داخل این پوشه قرار دارد. اینستاگرام این فایل‌ها را با فرمت JSON ذخیره می‌کند که مربوط به فایل‌های جاوا اسکریپت است. این فایل‌ها برای نمایش متنی اطلاعات به‌کار می‌رود و خواندن آن‌ها برای انسان آسان است.

یکی از راه‌های بازکردن این فایل‌ها، استفاده از مرورگر فایرفاکس است. کافی است فایل را گرفته و روی مرورگر فایرفاکس بکشید تا باز شود. نحوه‌ی نمایش اطلاعات کمی زشت است، ولی شما می‌توانید در صورت نیاز به تمامی اطلاعات حساب کاربری خود، از جمله توضیحات تصاویر و نظرات و حتی متن حساب کاربری دسترسی داشته باشید. اگر در نمایش این فایل‌ها با مشکل مواجه شدید، از این صفحه‌ی موزیلا بازدید کرده و تنظیمات آن را با فایرفاکس خود تطبیق دهید.

اگر از مرورگر کروم استفاده می‌کنید، باید افزونه‌ی مربوط به فایل‌های JSON را دانلود کنید. همچنین در سافاری اپلنیز به دانلود افزونه‌ی فایل‌های JSON نیاز است.

حذف کردن حساب کاربری اینستاگرام

آسان‌ترین راه برای حذف حساب کاربری اینستاگرام، بازدید از صفحه‌ی حذف حساب کاربری با یک مرورگر اینترنتی است.

در حقیقت، شما نمی‌توانید حساب کاربری خود را مستقیما از داخل اپلیکیشن اینستاگرام حذف کنید، ولی می‌توانید در صورت تمایل از داخل اپلیکیشن صفحه‌ی حذف حساب کاربری را باز کنید.

حذف حساب کاربری اینستاگرام از داخل اپلیکیشن

 • ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
 • روی آیکون منوی همبرگری به شکل سه‌خط روی هم  در قسمت بالا و راستی صفحه کلیک کنید.
 • گزینه‌ی Settings را از پاینن و سمت راست صفحه لمس کنید.
 • گزینه‌ی Help را لمس کنید.
 • گزینه‌ی Help Center را لمس کنید تا پنجره‌ی مرورگر باز شود.
 • روی Managing Your Account کلیک کنید.
 • Delete Your Account را کلیک کنید.
 • روی ?How do I delete my account کلیک کنید.
 • به پایین صفحه بروید و روی لینک حذف حساب کاربری یا Delete Your Account page کلیک کنید.

پس از ورود به صفحه‌ی حذف حساب کاربری، باید از منوی بازشونده یکی از دلایل را برای حذف حساب خود انتخاب کنید. انجام این کار اجباری است و تا دلیلی برای حذف حساب انتخاب نکنید، امکان ادامه‌ی فرایند وجود ندارد. پس از انجام این کار صفحه را اندکی به پایین بکشید و رمز حساب کاربری خود را در کادر به نمایش درآمده وارد کنید.

آموزش حذف یا غیرفعال‌سازی حساب کاربری اینستاگرام

درنهایت، روی دکمه‌ی Permanently delete my account کلیک کنید. اکنون پنجره‌ای باز می‌شود که از اطمینان شما برای حذف حساب کاربری سؤال می‌کند. روی OK کلیک کنید.

غیرفعال کردن حساب کاربری

اگر می‌خواهید برای مدتی از اینستاگرام فاصله بگیرید یا در مورد حذف دائمی حساب خود شک دارید، پیشنهاد می‌کنیم آن را غیرفعال کنید. سریع‌ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک مرورگر وب و بازدید از صفحه‌ غیرفعال‌سازی موقت حساب کاربری است.

برای رفتن به صفحه‌ی غیرفعال‌سازی حساب با مرورگر اینترنتی مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا به وب‌سایت اینستاگرام مراجعه کنید.
 • وارد حساب کاربری خود شوید.
 • روی پروفایل خود کلیک کنید.
 • روی دکمه‌ی Edit Profile کلیک کنید.
 • به پایین صفحه بروید و از سمت راست روی دکمه‌ی Temporarily disable my account کلیک کنید.

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن هم به این صفحه دسترسی پیدا کنید، ولی مراحل آن دشوارتر است. برای دسترسی به صفحه‌ی حذف حساب کاربری، از مراحل گفته‌شده در بالا استفاده کنید. بعد از بازشدن این صفحه، روی لینک غیرفعال‌سازی موقت حساب یا Temporarily Disable Your Account کلیک کنید.

آموزش حذف یا غیرفعال‌سازی حساب کاربری اینستاگرام

وقتی صفحه باز شد، دلیلی برای غیرفعال‌سازی حساب کاربری خود از منوی بازشونده انتخاب کنید. سپس روی کلید آبی رنگ Temporarily Disable Account کلیک کنید. پنجره‌ای باز می‌شود و از شما در مورد اطمینان برای انجام این کار می‌پرسد. روی OK کلیک کنید.

کار تمام است و شما از شر اینستاگرام خلاص شده‌اید؛ اما اگر خواستید به دنیای اینستاگرام و تماشای عکس‌ها و فیلم‌های موجود در آن بازگردید، می‌توانید حساب کاربری خود را دوباره فعال کنید. برای انجام این کار کافی است که از طریق اپلیکیشن یا وب به حساب کاربری خود وارد شوید.

برچسب ها
لینک کوتاه
https://mag.20script.ir/?p=1501


محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن