آموزشکسب و کار

ساخت فروشگاه ‌اختصاصی در سایت دیوار | فروشگاه شخصی در دیوار

دیوار پربازدیدترین سایت آگهی فروش و نیازمندی در ایران است! اخیرا این سایت امکان ساخت فروشگاه برای فروشندگان را میسر نموده است و ادعا میکند میتواند بیش از 15 مشتری در هفته برای فروشگاهتان بیاورد!

اینبار نوبت به دیوار رسیده است تا پس از امکان ساخت فروشگاه در شیپور، راه ساخت فروشگاه و ایجاد یک مارکت‌پلیس بزرگ در ایران را برای خرده فروشان هموار کند!

از آنجایی که در تعریف سایت ما، divar.ir یکی از دفاتر کار اینترنتی محسوب میشود و میتوان از آن برای کسب درآمد بیشتر استفاده کرد؛ ما نیز این مطلب از بیست اسکریپت مگ را به آن اختصاص داده ایم تا باهم راه ساخت یک فروشگاه اختصاصی از محصولات خود در آن را آموزش ببینیم!

هنوز اطلاعت زیادی از این امکان از طریق دیوار منتشر نشده است اما چیزی که تا به امروز میدانیم این است:

حدود ۳۰میلیون از ایرانیان عضو دیوار هستند و روزانه حدود ۹۷۰.۰۰۰ نفر از آن بازدید میکنند که تقریبا نصف بازدیدهای سایت دیجی کالا است.

دیوار در صفحه ی خود اعلام کرده که بصورت هفتگی میتواند بیش از ۱۵ مشتری برای محصولات شما در فروشگاهتان دست و پا کند که البته میدانیم این عدد برای برخی کالاها و محصولات کمتر و برای برخی دیگر بیشتر خواهد بود.

همچنین اعلام کرده که +۲۰۰۰ فروشگاه تایید شده هم اکنون در دیوار فعال هستند که البته هیچ آدرس و… در مکاتبات من و دیوار از طرف آنها اعلام نشد.

امکاناتی که دیوار میتواند در اختیارتان قرار دهد:

ایجاد اعتماد در فضای سایت دیوار

تا چندی پیش دیوار بزرگترین منطقه ی جولان کلاهبرداران اینترنتی بوده است! این را آمارهای پلیس فتا نشان میدهد!

اما به نظر میرسد در این قدم از پیشرفت دیوار راه برای کلاهبرداری کمی سخت تر خواهد شد.

برای ساخت فروشگاه در دیوار باید اطلاعات هویتی شما تایید شوند و موقعیت مکانی شما نیز در صفحه ی فروشگاه مجازیتان قابل رویت خواهد بود.

ساخت فروشگاه ‌اختصاصی در سایت دیوار | فروشگاه شخصی در دیوار

صفحه‌ٔ اختصاصی فروشگاه در دیوار

از این قسمت هم اطلاعات زیادی در دسترس نیست اما به نظر میرسد در صفحه فروشگاه میتوان لوگو درج کرد، آدرس مغازه و… را نشان داد و یک دکمه برای اطلاعات بیشتر نیز در آن تعبیه شده است.

البته واضح است که از این صفحه نمیتوان انتظار بیشتری مانند یک فروشگاه واقعی داشت که بتوان هر اطلاعاتی متناسب با سلیقه ی خود در آن قرار داد یا ظاهر آنرا تغییر داد و…

ساخت فروشگاه ‌اختصاصی در سایت دیوار | فروشگاه شخصی در دیوار

ارسال و پرداخت آسان از طریق سایت دیوار

به نظر میرسد دیوار میخواهد از طریق مشارکت با استارتاپ ها و شرکت های حمل و نقل دیگر یا ایجاد یک زیرساخت تحویل کالا توسط خودش این امکان را به فروشندگان ثبت نام کرده در دیوار بدهد که ارسال کالا و دریافت وجه هنگام تحویل کالا را توسط یک واسطه تحت نظر دیوار انجام دهند.

البته استفاده از این امکان مستلزم پرداخت هزینه ی مازاد خواهد بود.

ساخت فروشگاه ‌اختصاصی در سایت دیوار | فروشگاه شخصی در دیوار

گزارش و آمار آگهی در فروشگاه های دیوار

آمارگیری در یک فروشگاه و فعالیت تجاری بسیار مهم است! شما باید بدانید هر روز چقدر بازدید و خرید داشته اید و دخل و خرجتان چقدر است!

دیوار این امکان را برای فروشگاه ها قرارداده است تا از طریق اشراف اطلاعاتی اش بر بازدیدها، شما را نیز در جریان بازدیدهای کاربران از محصولات فروشگاهتان قرار دهد.

ساخت فروشگاه ‌اختصاصی در سایت دیوار | فروشگاه شخصی در دیوار

هزینه های ساخت فروشگاه در دیوار

در حال حاضر تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ ساخت فروشگاه در سایت دیوار رایگان است که البته به نظر میرسد زمان بسیار کمی است!

اما به نظر میرسد فعالیت در دیوار به عنوان یک فروشنده از طریق پرداخت حق اشتراک و عضویت صورت خواهد پذیرفت و این امر مستلزم پرداخت و شارژ ماهانه یا سالانه است.

محدودیت ساخت فروشگاه در دیوار

در حال حاضر تنها محدودیتی که برای ساخت فروشگاه در دیوار وجود دارد، مکان فروشگاه است که باید در تهران باشد! البته به نظر میرسد به زودی این امکان برای شهرهای مختلف نیز قابل استفاده باشد.

برای ایجاد فروشگاهتان میتوانید اطلاعات خود را در پنجره ی زیر وارد کنید تا از طرف دیوار برای تکمیل اطلاعاتتان با شما تماس گرفته شود یا وارد صفحه ی https://marketplace.divar.ir شوید


در حال حاضر اطلاعات بیشتری از این امکان در دسترس نمی باشد و به محض پاسخگویی دیوار، اطلاعات بیشتری در این صفحه درج خواهیم کرد!

همچنین شما میتوانید مطلب ما با عنوان آموزش ساخت فروشگاه اختصاصی در شیپور را نیز مطالعه نمایید.

صادق محمدزاده

حدود 5 سال است که بــصورت تخصـصی و حـرفه ای در حـوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت مـی کند و تجربه همکاری با ده ها رسانه بزرگ اینترنتی را در کارنامه خود دارد. صادق سالـــهاست که یکی از بـرتـرین ها در زمینه تولید محتوای حرفه ای مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجوگر در کشور است. همچنین حدود 2 سال است که بصورت جدی پروژه های سئو و بهینه سازی مجموعه بیست اسکریپت را مدیریت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا