آموزش

چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟

اگر تجربه کافی برای طراحی کارت ویزیت با نرم‌افزار‌های پیچیده‌ طراحی مثل InDesign و فتوشاپ را ندارید، می‌توانید از قالب‌های کارت ویزیت مایکروسافت‌ورد استفاده کنید. اگر قالب‌های موجود در ورد را دوست نداشتید، می‌توانید کارت خود را از scratch طراحی کنید.

طراحی کارت ویزیت

قبل از شروع آموزش طراحی کارت ویزیت در ورد مهم است بدانید که باید چه محتوایی به کارت اضافه کنید. هرچند بسته به نوع کسب‌وکار شما اطلاعاتی که باید بر روی کارت درج شوند متفاوت است، اما به‌طور کلی این اطلاعات باید شامل موارد زیر باشند:

  • نام و نام‌خانوادگی
  • عنوان شغلی
  • آدرس
  • شماره تماس
  • نشانی وب‌سایت
  • ایمیل
  • لوگو شرکت

حال باید طراحی کارت ویزیت را انتخاب کنید.
مایکروسافت‌ورد را باز کنید و به تب “File” بروید. از پنجره سمت چپ گزینه “New” را انتخاب کنید.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟در نوار جستجوی بالای پنجره، “Business Cards” را جستجو نمایید.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟یک پنجره شامل تعداد زیادی از قالب‌ها ظاهر خواهد شد.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟از میان کتابخانه قالب‌های کارت‌ ویزیت، طرحی را که می‌پسندید، انتخاب نمایید. پس از انتخاب قالب یک پنجره شامل پیش‌نمایش قالب و توضیحاتی درمورد آن ظاهر خواهد شد. بر روی دکمه “Create” بزنید.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟حال کارت ویزیت شما ایجاد خواهد شد. تنها کاری که باید انجام دهید تایپ کردن اطلاعات‌تان بر روی کارت است.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟

ایجاد کارت ویزیت از Scratch

اگر موفق به پیدا کردن قالبی که دوست داشته باشید، نشدید؛ می‌توانید طراحی خود را با استفاده از ایجاد یک جدول، افزودن تصاویر و فرمت کردن متن‌ ایجاد کنید.

یک صفحه خالی doc باز نمایید. به تب “Insert” بروید و سپس بر روی “Table” کلیک کنید.

چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟یک منو کشویی ظاهر خواهد شد. با حرکت دادن ماوس بر روی بلاک‌های موجود یک جدول 4 در 2 بسازید.
در صورت تمایل می‌توانید ردیف‌های بیشتری انتخاب نمایید، اما یک جدول 4 در 2 به‌خوبی در یک صفحه جا خواهد شد.

چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟حال جدول در صفحه ورد ظاهر خواهد شد. شما باید به‌تغییر بعضی از تنظیمات بپردازید. بر روی آیکونی که شبیه‌ به‌اضافه است، راست‌کلیک کنید و سپس از منویی که ظاهر می‌شود، “Table Properties” را انتخاب کنید.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟حال پنجره تنظیمات جدول ظاهر خواهد شد. از قسمت “Alignment” در تب “Table” گزینه “Center” را انتخاب نمایید. این کار به شما کمک می‌کند تا کارت را به‌صورت منظم و مناسب در صفحه تنظیم کنید.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟سپس به تب “Row” بروید. در این قسمت گزینه “Specify height” را تیک بزنید، ارتفاع را به 2 اینچ تغییر دهید و سپس برای row height گزینه “Exactly” را انتخاب کنید.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟سپس به تب “Column” بروید. گزینه “Preferred width” را تیک بزنید، عرض را به 3 اینچ تغییر دهید و بر روی “OK” کلیک کنید.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟حال اندازه جدول تغییر خواهد کرد تا با سایز استاندارد کارت ویزیت مطابقت داشته باشد. با این حال، خواهید دید که اندازه جدول کمی از آن‌چه حاشیه‌ ما اجازه می‌دهد عریض‌تر است.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟برای حل این مسئله به تب “Layout” بروید و سپس بر روی دکمه “Margins” کلیک کنید.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟از منو کشویی “Narrow” را انتخاب نمایید.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟اکنون جدول در داخل حاشیه صفحه قرار خواهد گرفت.
چگونه با استفاده از مایکروسافت‌ ورد کارت ویزیت بسازیم؟حال تنها کاری که باید انجام دهید وارد نمودن اطلاعات به جدول است. برای فرمت کردن متن و افزودن تصویر نیز می‌توانید از ابزارهای formatting کمک بگیرید.

محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا