آموزش

چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟

مایکروسافت پاورپوینت ابزار از پیش‌ساخته‌ای دارد که به‌وسیله آن می‌توان انواع مختلف فلوچارت‌ها را ایجاد کرد.
در ادامه با آموزش ایجاد فلوچارت در پاورپوینت با ما همراه باشید.

نحوه ساخت فلوچارت

از آن‌جا که برای ایجاد فلوچارت در پاورپوینت با اشکال سروکار داریم، فعال کردن خطوط شبکه و یا همان گریدلاین کمک بزرگی به تنظیم و مرتب کردن اشیا در صفحه می‌کند.

برای فعال کردن خطوط شبکه به تب “View” بروید و از قسمت “Show” تیک کنار “Gridlines” را فعال کنید.

چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟حال خطوط شبکه در اسلاید ظاهر خواهند شد.
چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟
سپس به تب “Insert” بروید و از قسمت “Illustrations” گزینه “Shapes” را انتخاب کنید.
چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟با انتخاب این گزینه، منویی شامل لیستی از اشکال مختلف نمایش داده می‌شود. با توجه به هدف‌مان بر روی اشکال موجود در بخش “Flowchart” در انتها منو و اشکال متصل‌کننده در قسمت “Lines” تمرکز خواهیم کرد.

چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟قبل از شروع مهم است که اهداف اشکال را بدانید. در زیر یک راهنمای سریع برای یادآوری آن‌ها را آورده‌ایم:

  • مستطیل: این شکل برای نشان دادن مراحل پردازش استفاده می‌شود.
  • لوزی: از لوزی برای نشان دادن نقطه تصمیم‌گیری استفاده می‌شود.
  • بیضی: بیضی یک شکل خاتمه‌دهنده است که آغاز و پایان فرآیند را مشخص می‌کند.

شما همچنین برای اطلاع از اهداف استفاده هر شکل می‌توانید ماوس را بر روی آن نگه‌ دارید. با این کار یک باکس کوچک که حاوی توضیحات آن شکل است، ظاهر خواهد شد.
چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟حال بیایید اولین شکل را به اسلاید وارد کنیم. به منو Shapes برگردید‌. شکلی را که می‌خواهید به صفحه وارد کنید، انتخاب نمایید. از آن‌جایی که این اولین شکلی است که به صفحه وارد می‌شود و بیضی شکلی است که به‌عنوان آغاز کننده فرآیند استفاده می‌شود؛ بنابراین ما نیز بیضی را انتخاب می‌کنیم.
چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟با انتخاب شکل، نشانگر ماوس به شکل علامت به‌اضافه در می‌آید. برای کشیدن شکل کلیک کنید و ماوس را بکشید.

چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟
پس از کشیدن شکل، تب “Format” ظاهر می‌شود. شما از این تب می‌توانید به فرمت شکل، خطوط خارجی، رنگ و موارد دیگر بپردازید.
چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟برای نوشتن در داخل شکل کلیک کنید و سپس شروع به تایپ نمایید.
چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟حال بیایید یک شکل دیگر را انتخاب کنیم و آن را به شکل فعلی وصل نماییم. ما از یک مستطیل برای نشان دادن بخش دیگر فرآیند استفاده می‌کنیم. مراحل بالا را برای افزودن شکل مستطیل، تکرار کنید.
چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟برای متصل کردن دو شکل به منو Shapes برگردید و خط متصل‌کننده‌ای را که دوست دارید انتخاب نمایید. در این مثال ما از یک فلش‌خط ساده استفاده می‌کنیم.

چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟پس از انتخاب فلش بر روی دستگیره‌ای که میان ضلع پایینی بیضی قرار دارد، کلیک کنید و آن را به سمت پایین بکشید تا به دستگیره میانی ضلع بالایی شکل مستطیل وصل شود.
چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟درست همانند اشکال دیگر شما می‌توانید فرمت عرض، رنگ و … فلش را نیز تغییر دهید.
چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که اگر قصد دارید فرمت اشکال را به همان صورت در ادامه کشیدن فلوچارت حفظ کنید و با وارد کردن دوباره آن شکل مجبور به تنظیم مجدد فرمت‌ نباشید، بر روی شکل راست‌کلیک کنید و گزینه “Set as Default Line” را انتخاب نمایید.
چگونه در پاورپوینت فلوچارت ایجاد کنیم؟زیبایی استفاده از فلش‌های متصل‌کننده این است که آن‌ها به دستگیره‌های شکل قفل می‌شوند؛ بنابراین با جابجا کردن اشکال در اسلاید، فلش‌های متصل‌کننده نیز با آن‌ها جابجا خواهند شد.

برچسب ها
لینک کوتاه
https://mag.20script.ir/?p=5859


محمدمهدی مومنی

چندین سال هستش که به صورت حرفه ای و جدی وارد فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی شدم.علاقه زیادی به کسب و کارهای اینترنتی دارم و در این چند سال تجربیات زیادی در زمینه های مختلف از جمله تخصص کامل وردپرس،سئو،دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و ... کسب کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن